YARDIM
3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Sistemi Nedir?
Visa'nın uluslararası geçerliliği olan bu yeni sistemi, internet alışveriş dünyasının 3 boyutu olan müşteri, kart sağlayıcısı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını alışveriş esnasında özel şifre ve anahtarlar sayesinde güvenle sağlayarak kart hamilinin ve işyerinin gerçekliğini doğrular. Kişisel Güvenlik Mesajı'nız Yapı Kredi Bankası tarafından alışveriş sırasında size gösterilir.

Kart hamili, Kişisel Güvenlik Mesajı adı verilen kendine özel bilgiyi güvenli sitelerden yaptığı alışverişler esnasında görecek ve sitenin gerçek olduğunu anlayacaktır.

Aynı şekilde kart hamili sadece kendisinin bildiği 3 Boyutlu Güvenlik şifresini girerek işlemini onaylayacak, böylece işyerine de (alışveriş sitesi) kendini tanıtacaktır.

Bu doğrulamayı, şifreyi kontrol edip sisteme kartın ve sahibinin gerçek olduğunu bildirecek olan Yapı Kredi Bankası yapacaktır.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi kart hamili-banka-işyeri arasındaki bu bilgi akışını şifreli olarak sağladığından size özel bilgilerinizi kimse elde edemeyecektir.

Sistem Worldcard Visa için "Verified By Visa" güvencesiyle karşınıza çıkacaktır.
Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?
3 Boyutlu Güvenlik sistemini (3D Secure) kullanabilmeniz için;
www.worldcard.com.tr adresinden kendinizi doğrulayarak kayıt yaptırmanız ve Kişisel Güvenlik Mesajı'nızı belirlemiş olmanız gerekmektedir. 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi şifreniz size alışveriş esnasında Yapı Kredi Bankası tarafından sorulacaktır.

Worldcard size içinde bulunduğunuz duruma göre farklı kolay kayıt aşamaları oluşturmuştur. Alışverişiniz esnasında da sisteme kayıt olabilirsiniz. Böylelikle tüm güvenli sitelerde risk almadan alışveriş yapabilmeniz için tüm koşullar sağlanmış olacaktır.
Neden 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi üyeliği?
World, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ni internetten güvenli alışveriş yapabilmeniz için kullanımınıza sunuyor.

Worldcard'ınız ile güvenli alışveriş yapabilmek için size bir şifre ve Kişisel Güvenlik Mesajı'nız gerekmektedir.

Kişisel Güvenlik Mesajı, internette güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan bilgidir. Lütfen güvenli sitelerden alışveriş esnasında Kişisel Güvenlik Mesajı'nızı görüp doğrulamadan alışverişinizi sonlandırmayınız.
Kart Hamiline Faydaları Nelerdir?
3 Boyutlu Güvenlik Sistemi sayesinde kart bilgileriniz başkalarının eline geçse bile size 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi şifreniz ve Kişisel Güvenlik Mesajı'nız bilinmediği için sisteme dahil üye işyerlerinde harcama yapılamaz. Sisteme üye olmayan işyerlerinde ise herhangi bir harcamaya itirazınız halinde sorumluluk işyerine aittir. Böylece sistem tam güvenlik sağlar. Lütfen şifrenizi bankamız personeli dahil kimseye söylemeyiniz.
İşyerine Faydaları Nedir?
Sistemde yer alan Kişisel Güvenlik Mesajı'nız Yapı Kredi Bankası tarafından alışveriş sırasında size gösterilir ve işlem, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi şifreniz ile onaylanır. Alışverişinizin sonlandırılması 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi şifreniz ile mümkün olduğundan şifreyi bilmeyen birinin kartınızı kullanması, alışveriş yapması mümkün değildir.

Böylece müşteri itirazı durumda sorumluluk müşteride kalır. Bu yüzden 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi işyeri için de güvenlidir.